SORU / CEVAP

 • SORU 1: Kitap Bilişim, sektöre nasıl bir yenilik getiriyor?

  İnternetten kitap satabilmek için; kitap e ticaret sitesi, kitap verileri entegrasyonu ve sipariş geldiğinde sattığınız kitapları hızla temin edip göndermeniz gerekmektedir. İstanbul dışında bu operasyonu yapabilmeniz neredeyse imkansız. Kitap Tedarik, İstanbul dışına çıkamayan kitap e ticaretini Türkiye’nin her bölgesinde rahatlıkla yapılabilir hale getiriyor.

 • SORU 2: İnternette e-ticaret siteleri satılıyor. Onlarla kitap satışı yapmak istiyorum.

  Kitap e ticari bildiğiniz herhangi bir ürün satışından farklılık arz ediyor. Kitap datasının büyüklüğü, kategori yapısı, yayınevi ve yazara göre gruplama bu sektöre özeldir. Kitap e ticaretine ve data entegrasyonuna uygun alt yapı olması gerekir.

 • SORU 3: Neden e - ticaret?

  Kitapçılık yapıyor veya müşterileriniz kitap soruyorsa, tüm yeni çıkan veya sorulan kitapları stoklarınızda tutmanız hem işyerinizin alanı, hem de stok maliyeti açısından zor. Çünkü bugün yeni olan bir kitap, 2-3 ay sonra satış ivmesini kaybedecek ve sizin müşterileriniz tarafından bir daha hiç aranmayacak olabilir. Fakat internet öyle mi? Hiç tanımadığınız kişi de müşteriniz olabilir. Stok maliyeti yok, depolama alan sıkıntısı yok, yeni çıkan kitabı daha getirtemedim korkusu yok.

 • SORU 4: Günlük satışlardan, her gün gelen üyelerden haberim nasıl olacak?

  Kitap Bilişim sizi patron kabul eder. Size her akşam, nasıl bir yazarkasadan “Z Raporu” alıyorsanız, bunun gibi günlük yapılan satışları ve üye sayısını gösterir.

 • SORU 5: Benim her gün vaktim olmaz. Bu işi yapabilir miyim?

  Siteyi bir işyeri, dükkan gibi düşünün. Biz, sizin adınıza her gün dükkanı açıp, rafları düzenleriz. Müşteriyi ağırlar, sipariş verdiğinde faturasını kesip, istediği ürünleri kendisine kargo ile göndeririz.

 • SORU 6: Her gün yeni kitaplar çıkıyor. Onları kim takip edip siteye yükleyecek?

  Kitap Bilişim yeni çıkan, fiyatı, kapak resmi değişin, baskısı tükenen ürünleri tespit edip, sitede bunları günlük olarak günceller.

 • SORU 7: Sitede tüm ürünlerde belli bir indirim, fakat yeni çıkanlarda daha fazla indirim yaparak müşteri çekmek istiyorum.

  İndirim oranları tamamen sizin kontrolünüzdedir.

 • SORU 8: Kargo Hizmetleri?

  Kitap Bilişim, lojistik hizmetini süratli yapabilmek için İstanbul İkitelli’de Kida Kitap Dağıtım A.Ş. binasında faaliyet göstermektedir. Gelen siparişler burada hazırlanarak, müşteri hangi kargoyu tercih ederse, onunla kendisine ulaştırılır.

 • SORU 9: Bankalarla kredi kartına taksit anlaşması?

  Kitap Bilişim sizin adınıza bankalarla anlaşmalarını tamamladı. Sizin herhangi bir banka ile anlaşma yapmanıza gerek kalmadı.

 • SORU 10: Müşteriye fatura nasıl kesilecek?

  Müşteri ürün aldığında faturalandırma Kitap Bilişim tarafından yapılır.

 • SORU 11: Hangi kargo ile çalışılmaktadır?

  Aras ve Ptt Kargo ile anlaşma yapılmıştır.

 • SORU 12: Siparişlerdeki kargo ücretini kim öder?

  Size sunulan farklı tasarımlardan beğenip karar veriyorsunuz. Sonrasında Kitap Bilişim anahtar teslim bir site yapıp, satışa hazır hale getiriyor. İçinde kitap dataları, banka pos entegrasyonu, kargo şirketleri ile anlaşmalar, fatura kesilebilmesi hepsi hazır.

 • SORU 14: Tamam, almaya karar verdim. Bu sistemin içinde neler var.

  Size sunulan farklı tasarımlardan beğenip karar veriyorsunuz. Sonrasında Kitap Bilişim anahtar teslim bir site yapıp, satışa hazır hale getiriyor. İçinde kitap dataları, banka pos entegrasyonu, kargo şirketleri ile anlaşmalar, fatura kesilebilmesi hepsi hazır.

 • SORU 14: Ödemenizi nasıl alırsınız?

  Kitap Bilişim bir önceki ayın gelirini, her ayın 25’inde hesabınıza yatırır. Ödeme yaparken; şirketiniz var ise alacağınız bedel tutarında fatura kesersiniz, yok ise devlete ödenecek stopaj vergisi düşülerek size ödeme yapılır.